تبلیغات
وبلاگ لژیون مسافر نادر اسدی، - کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه هفته دیده بان
 
وبلاگ لژیون مسافر نادر اسدی،
پیشگیری، مهارودرمان اعتیاد به روش درمانی کنگره 60 (تدریجی) dst رایگان
درباره وبلاگ


جمعیت احیای انسانی (كنگره 60)، از سازمان‌های مردم نهاد و فعال در حوزه اعتیاد و مواد مخدر می‌باشد كه در سال 1378 بر اساس اصل پذیرفته شده كمك یك فرد رها شده از دام اعتیاد، به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد و با رویکرد «بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم»، توسط مهندس حسین دژاکام، پایه گذاری و تأسیس شده است. این سازمان مردمی از بالاترین مرجع سازمان‌های مردم نهاد، یعنی وزارت کشور، درزمینهٔ كاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد در سطح ملی، دارای پروانه تأسیس و فعالیت می‌باشد.

مدیر وبلاگ : مهدی قلم فرسا
مطالب اخیر

به نام خدا

این جلسه یازدهمین جلسه از دوره شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه هفته دیده بان در روز چهارشنبه 96/12/9 با نگهبانی و استادی مهندس و دبیری خانم فهیمه راس ساعت 9:45 آغاز به کار نمود.

واقعاً دیده بانان ستون های کنگره هستند. من از روزی که شروع کردم 

به کار کنگره هیچوقت در فکر این برنامه نبودم که برای زمان حال کاری انجام بدهم.
امیدوارم حال شما خوب باشد، حال من هم بسیار بسیار خوب است.


قبل از هرچیز یک تشکر داشته باشم از گروه موسیقی، فقط من برای گروه موسیقی پرداخت می کنم، اصلاً انگار نمی دونیم که موسیقی چی هست؟ ما ارزش و اهمیت گروه موسیقی را نمی دانیم. هر چیزی خوب و بد دارد. کلام خوب داریم و کلام بد، تصویر بد داریم، تصویر خوب. همه جا خوب و بد وجود دارد. اگر خاطرتان باشد، در جنگ هشت ساله ما مارش های موسیقی داریم برای تهییج انسانها ، که اینها در جهت خوب صورت می گرفت.
صوت، نور و حس. وقتی آوای کنگره را می خوانیم هیجان خاصی پیدا می کنیم، همینطور دعای کنگره را وقتی با هم می خوانیم. شاید بگویم که در آزمون ها شعرهای تولد و آوا را بنویسید. صورت قدرتمند است، نور و حس هم همینطور.
گروه موسیقی دو سال است که هر جمعه تمرین می کنند. دیروز یک نشست با حضور دبیرکل ستاد بود، من هم دعوت بودم و جزو سخنرانان بودم. روز دوشنبه از ما خواستند که گروه موسیقی ما برنامه داشته باشند، روز سه شنبه در ستاد، گروه موسیقی با حضور 30 ـ 40 نفر برگزار شد، وزیرکشور هم بسیار منقلب شدند، البته وزیر محترم کشور که دبیر کل ستاد هم هستند، انسان دانشمند و فهمیده و آگاهی هستند و کنگره را خیلی مورد محبت قرار دادند.
من از تمام بچه های موسیقی که روزهای جمعه زحمت می کشند، تشکر می کنم. بنابراین باید سعی کنیم که این سیستم را حمایت کنیم. من این کار را انجام می دهم و می خوانم که بقیه هم یاد بگیرند و مورد حمایت قرار بدهند. تئاتر هم همینطور. سعی کنید از این به بعد به کلاسهای موسیقی بروید، تئاتر هم همینطور، ما هم سعی می کنیم اگر توانستیم بلیط های تخفیف دار تئاتر بگیریم و در اختیار شما قرار بدهیم. بعضی از قطعات موسیقی که امین ساخته است، اجراء شده و بعضی از آنها هنوز اجراء نشده است.
مسئله بعدی؛
امروز جشن دیده بانان ماست. واقعاً دیده بانان ستون های کنگره هستند. من از روزی که شروع کردم به کار کنگره هیچوقت در فکر این برنامه نبودم که برای زمان حال کاری انجام بدهم. بعضی از انسانها و سازمانها و شرکت ها فقط روزمرگی دارند و برای گذراندن امورات روزشان کار می کنند و چالش زمان حال دارند و انرژی خودشان را صرف چالشهای زمان حالشان می کنند.
از نظر من چالش های زمان حال بسیار بسیار کم اهمیت هستند، چون اینها اصلاً مشکل نیستند و من همیشه برنامه ریزی ام برای آینده بوده است. اگر به هر دلیلی من نبودم، این سیستم باید خط مشی مشخصی داشته باشد. من که نمی توانم تمام کنگره را بچرخانم، هر قسمتی برعهده دیده بان است. قسمت راهنمایان، تماماً برعهده دیده بان راهنمایان است که بر همه امور دیده بانی و نگهبانی دارد. تمام امور خانواده، برعهده دیده بان خانواده است، برای ورزش، تحقیقات، امورمالی، مرزبانان و ... برنامه ریزی و بررسی می کنند. اگر اینها نبود چطور می توانستیم چنین نظمی را برقرار کنیم. این افراد در زمان حال مسئولیت خاص خودشان را دارند و همچنین در مجموع هم مسئولیت های کلی دارند. در طول این سالها اکثر برنامه ریزی های برعهده دیده بانان است، حالا ممکن است گاهی اوقات من به عنوان بنیان کنگره 60 تصمیم بگیرم و دیده بانان هم موافقت کنند. در این نشست هایی که ما داریم، برنامه ریزی می کنیم و دیده بانان هستند که سیستم را نگاه می کنند و می نگرند. برای هر شرایطی که قرار باشد، تصمیماتی در مورد کنگره 60 گرفته شود، همه چیز مشخص است.
بعد از نگهبان یا بنیان کنگره، تمام تصمیمات با مشورت دیده بانان صورت خواهند گرفت، دیده بانان هم چهارسال یا هشت سال یک بار تعویض می شوند، البته ممکن است بنابر صلاحدید چند دیده بان به صورت ثابت و بعنوان دیده بان کلیدی دائمی باشند که بستگی به تصمیم گروه دارد.
دیده بانان، شال سفید دارند. اگر ما احترام به پیشکسوتان و بزرگ تر ها را قایل نشویم، دچار تزلزل خواهیم شد. آن چیزی که در کنگره 60 شهرت دارد، احترام و حرف شنوی و فرمان برداری است. همه فرمانبرداری را یادگرفته اند.
در ابتدا که من می خواستم دیده بانان را انتخاب کنم، نمی توانستم با رای گیری این کار را انجام بدهم. در تمام سلسله مراتب انتخابات هست، ولی در قسمت دیده بانی دیدم که این کار امکانپذیر نیست.

 

تشخیص دادم که دیده بانان را از داخل انتخاب کنم و اولین دیده بان را من خودم انتخاب کردم.  بعد برای انتخابات بعدی دو نفری، نفر سفر را انتخاب کردیم. برای نفر چهارم هم ما سه نفر مشورت کردیم. برای انتخاب نفرات بعدی سه یا چهار اسم ارائه می شود، بعد بقیه رای می دهند. من معمولاً در شور حرف نمی زنم، ممکن است بگویم که یک نفر را کاندید کنند، در این صورت خودم هم مستقیم مطرح نمی کنم. به یکی از دیده بانان می گویم که تو فلانی را بعنوان کاندید عنوان کن، بعد از آن رای گیری می شود و هر کسی نظر خودش را می دهد و بعد از آن یک نفر انتخاب می شود. دیده بان با این روش انتخاب می شود، چون افراد دیده بان، افراد خبره ای هستند و از قدیم بوده اند، سنجیده عمل می کنند. حتی بعد از آن که امین و کماندار بعنوان دیده بان انتخاب شدند، به پختگی لازم رسیده بودند که برگزیده شدند و این انتخابات اصلاً بر اساس پارتی بازی نیست. بعد از یک مدتی، خود این افراد داوطلب کناره گیری می شوند.
بنابراین ما در این هفته برنامه ریزی کردیم و خودمان تقسیم کردیم که دیده بانان کنگره به کجا بروند. حالا چرا هفته دیده بان گذاشته شده است؟ اول اینکه دیده بانان را بشناسیم، دوم اینکه قدردانی از آنها صورت بگیرد، بعد اینکه با کار و مسئولیت آنها آشنا بشوید که اگر یک روز در غیاب نگهبان، دیده بانی فرمانی داد، افراد با آنها آشنا باشند و فرمانبرداری کنند. بعضی چیزها باید بر اثر تکرار راه بیفتد. الآن هر کسی می خواهد خودش را معرفی کند، می گوید روش درمان DST ، بعد از مدتی این موضوع درجامعه و خانواده ها پیچیده خواهد شد. هفته دیده بانان هم همینطور است.
من از دیده بانان راضی هستم، واقعاً تلاش می کنند. دیده بان داریم که در هفته لااقل 2000کیلومتر با اتوبوس رفت و آمد می کند و یا یکسری در تهران تمام مراکز را بررسی می کنند، دیده بان باید ببیند. امیدوارم در این هفته به خوبی، از دیده بانان قدردانی کنیم.
جلسات هفته ی دیده بان باز اعلام می شود و همه ی افراد چه آقایان چه خانم ها به آنها هدیه می دهند. این هفته، هفته ی پرکاری برای دیده بانان است، امیدوارم این هفته را بتوانند به نحو مطلوب پشت سر بگذارند. از تمام دیده بانان خواهش می کنم که بالا بیایند، من هم کادوی آنها را آماده کرده ام که تقدیمشان می کنم.
از دیده بانان می خواهم خودشان را معرفی کنند.


سرکار خانم آنی؛
من دیده بان همسفران خانم در تمام شعب هستم و امیدوارم کاری را که انجام می دهم، به نحو احسن باشد و بعد از خودم هم این سنت برقرار باشد.
آقای مجید سلامی؛
من هم این هفته را به تمام عزیزان در کنگره دیده بانان و مهندس دژاکام تبریک می گویم. من مجید سلامی هستم، دیده بان امور مالی و خدمت گزار شما در کنگره دیده بانان.
آقای رضا ترابخانی؛
به آقای مهندس و تیم همکارانم تبریک می گویم، امروز خوشحالم که هفدهمین سال رهایی ام هم هست و مصادف شده است با این روز.
آقای احمد حکیمی؛
به آقای مهندس بنیان کنگره و همکاران عزیزم در شورای دیده بانان تبریک عرض می کنم، همه ی ما در این مسیر حرکت می کنیم که یک نفر به رهایی برسد، امیدوارم در این مسیر موفق باشیم.
آقای علی خدامی؛
من هم هفته دیده بان را به تمام همکاران ارجمندم و بنیان کنگره 60 که مصداق بارز آیه شریفه انا اعطیناک الکوثر هستند، تبریک می گویم. خداوند به آقای مهندس و خانواده محترمشان به معنای واقعی کلمه کوثر عنایت کرده است. من علی هستم و در قسمت تحقیقات خدمت می کنم.
آقای علی مجدیان؛
من هم عرض تبریک به سایر اعضاء، همکارانم و بنیان کنگره و خانواده محترمشان دارم، سپاسگزارم که این فرصت به ما داده شد که به رهایی برسیم و در ادامه خدمتگزار باشیم. من هم در قسمت مرزبانان آقای مسافر خدمت می کنم.
آقای سعید سبزه ای؛
من هم این هفته را به تمام دیده بانان، مهندس دژاکام تبریک می گویم. من در بخش نوشتارها خدمت می کنم، البته در این راه خیلی از همکاران به من کمک می کنند، امیدوارم بتوانیم حق مطلب را ادا کنیم.
آنی کماندار؛
من هم دیده بان ورزش خانواده ها هستم، امیدوارم خداوند به من کمک کند که بتوانم خوب خدمت کنم.
آقای امین دژاکام؛
تبریک می گویم این هفته را به دیده بانان، اعضای کنگره و آقای مهندس. تمثیل آقای مهندس، شباهت زیادی به داستان آرتور دارد که شمشیر را از سنگ کشید بیرون، آقای مهندس هم شمشیر اعتیاد را از قلب خودشان بیرون کشیدند، یکسری اعضاء هم جمع شدند و میزگردی درست کردند که کارهایشان را دست انجام بدهند، امیدوارم این افراد کارهایشان را به خوبی انجام بدهند و عزیزان هم از وجودشان بهره کافی را ببرند.
آقای علی اشکذری؛
من هم این هفته را به کنگره 60 و دیده بانان کنگره 60 تبریک می گویم و انشاء الله که بتوانم در این قسمت به نوبه خودم مفید واقع شوم. من هم در قسمت امور تازه واردین خدمت می کنم.
آقای محسن خان؛
من هم این هفته را به بنیان کنگره 60 و همه عزیزان تبریک می گویم. من دیده بان گذشته هستم.
آقای مهدی سهیلی؛
من هم این هفته را به دیده بانان عزیز و آقای مهندس دژاکام تبریک می گویم. بالاخره زحمات مهندس به ثمر نشستند، جایگاههای کنگره قابل احترام هستند و بایستی به آنها احترام بگذاریم.
آقای سعید نمکی؛
من هم تبریک عرض می کنم این هفته را خدمت بنیان کنگره و تمام دیده بانان و اعضای کنگره 60. بودن در کنگره و خدمت کردن، یک توفیق الهی است، خصوصاً اینکه استاد و بزرگتری مثل بنیان کنگره داشته باشیم. امیدوارم خداوند بخواهد و خود من هم تلاش کنم که در این مسیر حضور داشته باشم و یاد بگیرم و اگر کاری از دست برآمد با کمال میل انجام بدهم.
آقای محمد صداقت؛
من هم عرض تبریک دارم و امیدوارم که خداوند کمک کند که ادامه بدهم و خدمتگزار کنگره 60 باشم.
آقای کامران شریفیان؛
من هم این هفته را خدمت بنیان کنگره و همکاران عزیزم تبریک می گویم. سال گذشته آقای مهندس یک جمله ی زیبا گفتند که کنگره در قلب های ماست، بنظرم همه ی ما باید این کنگره را در قلب هایمان حفظ کنیم و خدا را شاکر باشیم که در برهه ای زندگی می کنیم که آقای مهندس و خانواده محترمشان حضور دارند.
توصیه من؛
به دیده بانان احترام بگذارید و آنها را بزرگ بدارید.
 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، دستورجلسات هفتگی، هفته دیده بان،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :