تبلیغات
وبلاگ لژیون مسافر نادر اسدی، - کارگاه آموزشی جهانبینی درختکاری
 
وبلاگ لژیون مسافر نادر اسدی،
پیشگیری، مهارودرمان اعتیاد به روش درمانی کنگره 60 (تدریجی) dst رایگان
درباره وبلاگ


جمعیت احیای انسانی (كنگره 60)، از سازمان‌های مردم نهاد و فعال در حوزه اعتیاد و مواد مخدر می‌باشد كه در سال 1378 بر اساس اصل پذیرفته شده كمك یك فرد رها شده از دام اعتیاد، به فرد در حال مصرف مواد مخدر یا معتاد و با رویکرد «بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم»، توسط مهندس حسین دژاکام، پایه گذاری و تأسیس شده است. این سازمان مردمی از بالاترین مرجع سازمان‌های مردم نهاد، یعنی وزارت کشور، درزمینهٔ كاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد در سطح ملی، دارای پروانه تأسیس و فعالیت می‌باشد.

مدیر وبلاگ : مهدی قلم فرسا
مطالب اخیر
جلسه دهم از دورۀ شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه: "درختکاری" در روز چهارشنبه 96/12/02 به نگهبانی و استادی مهندس و دبیری همسفر فهیمه رأس ساعت 9:50 آغاز به کار نمود.

هر کس به رهایی می‌رسد باید سالی یک درخت بکارد و این اهمیتی است که ما به محیط‌زیست، هستی و موجودیت می‌دهیم. درست است که این کار حدود 10 سال است که در حال انجام است ولی هنوز یک کار جدید و جا نیفتاده است زیرا بعضی کارها تا حدود 50 سال طول می‌کشد که جا بیفتد


سلام دوستان، حسین هستم یک مسافر.

چون هفتهٔ درختکاری است از آقای امین، دیده‌بان مسئول درختکاری دعوت می‌کنم بیایند و صحبت کنند.

خلاصه سخنان آقای امین:

سلام دوستان، امین هستم یک مسافر.

طبق وادی دوازدهم کاشتن درخت جزئی از آموزش‌ها است و چند سالی است که این کار در حال انجام شدن بوده و 2 سال است که به‌صورت سرتاسری در اکثر نمایندگی‌ها انجام می‌شود، امسال نیز برنامه‌ریزی‌های آن انجام‌شده و در تهران کلیه نمایندگی‌ها باهم این مراسم را در روز جمعه 18 اسفندماه برگزار می‌نمایند که از ساعت 7 – 6 صبح خواهد بود همراه با صبحانه و نهار و هزینه آن فقط 20,000 تومان می‌باشد. این مراسم باید نظم خوبی داشته باشد برای همین برای شرکت در آن شرایطی وجود دارد و همان‌طور که در وادی آمده است این کار باید بعد از رهایی انجام شود زیرا ما اول باید خودمان را احیاء کنیم و بعد اقدام به احیای طبیعت بنماییم حتی ممکن است اگر در اوایل سفر اول این کار انجام شود حال فرد را هم خراب کند ولی بازهم افرادی که مصرف داروی آن‌ها T.D.S = 0.3 و کمتر است می‌توانند در این مراسم شرکت کنند، همچنین از امسال افراد بایستی در زمان شرکت در این مراسم حداقل یک ماه باشد که سفر نیکوتین خود را شروع کرده‌اند.

ما توانسته‌ایم با ادارهٔ منابع طبیعی در سال 94 یک تفاهم‌نامهٔ 5 ساله ببندیم. اداره منابع طبیعی هم مانند ما کارش احیاء و بازسازی است که آن‌ها این کار را برای طبیعت انجام می‌دهند و ما برای انسان‌ها؛ ما باهم ارتباط و همکاری بسیار خوبی داریم و اکنون سال دومی است که ما داریم این کار را انجام می‌دهیم.

از سال گذشته ما اردوهای آبیاری را هم تشکیل دادیم که به‌صورت داوطلبانه افراد و لژیون‌ها در آن شرکت کردند که تجربه بسیار خوبی بود که انشا الله اگر مسائل کار در آینده حل شود همسفران نیز در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند.

این کارها یک فرهنگ است که در حال ایجاد است. ما باید بدانیم که درست است که خودمان احیاء شدیم ولی اگر در جایی زندگی کنیم که ویرانه و پر از گردوغبار باشد بازهم درست نمی‌توانیم زندگی کنیم.

سال گذشته بچه‌های کنگره بیش از 10,000 درخت کاشتند و از آن‌ها مراقبت هم کردند که رقم کمی نیست و چیزی حدود 50 تا 100 هکتار زمین آباد گردید. یکی از راه‌حل‌های اصلی برای جلوگیری از ایجاد ذرات گردوغبار کاشتن درخت‌های مخصوص و سازگار در مناطقی است که تالاب‌های آنجا خشک‌شده زیرا این تالاب‌ها وقتی خشک می‌شوند خاکشان مانند خاک منقل است و به‌راحتی و با کمی باد در هوا پراکنده می‌شوند و ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم تا این مشکلات اندک‌اندک برطرف شود.

امیدوارم که در این کار شرکت کنید. کنگره کارش احیاء کردن انسان‌ها است و در حال وارد شدن به کار احیاء کردن طبیعت نیز می‌باشد. تعداد اعضای ما به‌اندازه‌ای شده است که کنگره 60 توانایی انجام این‌گونه فعالیت‌ها را نیز پیداکرده است. افرادی که در اردو نمی‌توانند شرکت کنند در این مراسم شرکت نمایند. امیدوارم مراسم درختکاری به‌خوبی انجام شود.

خلاصه سخنان آقای مهندس:

بسیار جالب است که هر کس به رهایی می‌رسد باید سالی یک درخت بکارد و این اهمیتی است که ما به محیط‌زیست، هستی و موجودیت می‌دهیم. درست است که این کار حدود 10 سال است که در حال انجام است ولی هنوز یک کار جدید و جا نیفتاده است زیرا بعضی کارها تا حدود 50 سال طول می‌کشد که جا بیفتد، مثلاً ما خیلی دوست داریم که خانواده‌ها هم در این مراسم شرکت کنند و به فکرش هستیم ولی هنوز شرایطش به وجود نیامده است، "دست ما کوتاه و خرما بر نخیل"؛ ولی امیدواریم که بتوانیم از گروه خانواده هم در درختکاری استفاده کنیم.

درست است که دستور جلسهٔ این موضوع اول اسفند است ولی در هر منطقه باید بر اساس آب‌وهوای آنجا درختکاری انجام شود، در تهران 18 اسفند است ولی ممکن است جای دیگر اول فروردین باشد. مطلب مهم این است که هر جا حتی اگر در یک روستای کوچک باشید باید بروید با منابع طبیعی و جهاد ارتباط برقرار کنید زیرا این دو ارگان می‌دانند که کجا باید درخت بکارند و نیاز است.

2 سال پیش منابع طبیعی تهران 50 هکتار زمین در اختیار ما گذاشته و ما داخل آن درخت کاشتیم و این زمین در اختیار ما است – البته نه مالکیت آن – و ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم ولی ما استفاده نمی‌کنیم. منابع طبیعی بسیار علاقه‌مند است که افرادی باشند که یکسری زمین‌ها را احیاء و آباد کنند و بعد بگوید آن زمین در اختیار خودت باشد. البته متأسفانه بعضی‌ها از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند و زمین‌خواری می‌نمایند ولی ما چنین قصدی نداریم.

باید منابع طبیعی و سازمان‌های دولتی ما را بشناسند و باید با آن‌ها همکاری داشته باشیم و اگر همکاری نکنیم ما را نمی‌شناسند و این به زیان ما است. ما مکمل و کمک دولت هستیم و می‌توانیم از این امکانات استفاده کنیم، نه اینکه بخواهیم امکانات مالی به دست بیاوریم بلکه بدانیم این کارمان - درختکاری - را چگونه به‌درستی و هر چه‌بهتر انجام دهیم.

کلیه ایجنت ها و مسئولین باید با منابع طبیعی، جهاد و جنگلبانی ارتباط برقرار کنند و بگویند ما چنین گروهی هستیم و باید در هرسال درختکاری کنیم، چگونه می‌توانیم این کار را انجام دهیم و کمک نماییم و آن‌ها به ما مسیر می‌دهند و همکاری می‌کنند.

ما از تفاهم‌نامه‌ای که در تهران با منابع طبیعی بسته‌ایم کپی گرفته و برای نمایندگی‌ها ارسال می‌کنیم تا آن‌ها هنگام مراجعه به ادارات محلی خود آن را همراه داشته باشند تا باعث جلب اطمینان و قوت قلب آن ادارات شود و باعث گردد آن‌ها با ما بهتر همکاری نمایند.

امیدوارم مراسم درختکاری را به‌خوبی انجام دهیم و بتوانیم به آبادی مملکت کمک نماییم و همان‌طور که امین گفت: "خودمان را احیاء کردیم و اکنون باید محیط‌زیستمان را نیز احیاء کنیم".

ساختمان جدید کنگره – پلاک 20 – در حال بازسازی و آماده‌سازی است و چون دارای زیرزمین است و می‌خواهیم پیلوت را سالن کنیم و ممکن است جمعیت زیادی آنجا بایستند ناگزیریم سقف زیرزمین را تقویت کنیم و بچه‌ها مرتب در آنجا در حال کار و تلاش هستند.

در آخر چند نکته را می‌گویم:

1- اگر شرایط خیلی خاص پیش آمد که رهجویی باید پیش من می‌آمد و به من مربوط می‌شد، حتماً راهنما نیز باید همراه رهجوی خود باشد و کسی را به‌تنهایی پیش من نفرستید.

2- این مطلب در کتاب خدا هم آمده است که چنین چیزی نیست که هر وقت با کسی کاری داشتید و پیش او رفتید او ملزم است پاسخ شما را بدهد. شما پیش هر کس می‌خواهید بروید و با او کاردارید باید قبلاً از او وقت بگیرید و او مطلع باشد.

ممکن است وقتی کسی بدون اطلاع به من مراجعه می‌کند، در آن زمان من کاری داشته باشم، میهمان داشته باشم، نباشم و هزار مسئلهٔ دیگر. این امر نه‌تنها در مورد من بلکه برای کلیه سطوح است.

در هر مکان و زمانی هم نباید به افراد مراجعه کنیم. "هر سخن جایی و هر نکته مقامی – مکانی – دارد". این مطلب در مورد رابطهٔ رهجو با راهنمایش نیز می‌باشد. رهجو با راهنما یک ساعت خاصی کار دارد و باید رعایت شود و به آن خیلی توجه کنید.

3- قبلاً گفته بودم هرکدام از عزیزان که با لباس محلی به من مراجعه کنند، من آن‌ها را خارج از نوبت می‌پذیرم. من روی قول خود هستم و این کار را انجام می‌دهم.

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، درختکاری،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 9 اسفند 1396 10:04 ق.ظ
خداقوت و ممنون اززحمات جنابعالی.
مسافرمحمدعلی لژیون چهارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :